Zihinsel Algılama ve Zihinsel Etkileme yetenekleri

ChaoticEnigma

Psişik Üye
30 Ocak 2021
284
200
43
duyu-disi-algi-esp-01.jpg
Zihinsel Algılama yeteneği adından da anlaşılacağı gibi varlıkları (enerjileri) zihin ile algılama yeteneğidir.
Yabancı kaynaklarda ESP olarak geçen ve Türkçeye Duyular dışı algılama olarak çevrilen bir yetenek fikridir.
Zihinsel Algılama ismini daha uygun bulduğum için böyle isimlendirmeyi seçtim.
Telekinezi-728x375.jpg
Zihinsel Etkileme yeteneği adından anlaşılacağı gibi varlıkları (enerjileri) zihin ile etkileme yeteneğidir.
Yabancı kaynaklarda kinezi veya telekinezi olarak karşımıza çıkar.
Türkçede Zihinsel Etkileme ismi daha uygun olur diye düşünüyorum.
c9ba26bb-8250-4d63-a5b8-cf50c5c25b7c.jpg

• Like
Tepkiler: Absoluta Virtute

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,153
5,314
113
Duyu dışı algılama dedikleri şey aslında bilinç altındaki bir koridor üzerinden sürekli olarak o belli yere uzanabilmendir.

Bilinç altı denmesine de ben karşıyım. Sanki küçük ve içeride duran bir şeymiş gibi. Aslında ''bilinç dışı'' denmeli ona. Yani gizemini koruyor hala çünkü senin uzanabileceğin birşey hiç olmadı orası. İçinde veya altında değil çünkü. Alt benliğin sadece alışkanlıklarındır. Üst benliğin ise yeni alışkanlık kazanmak için muhakeme yapma yeteneğin. Ama bilinç altı zannedilen bilinç dışına karşı tamamen savunmasızsın.

Kodlama işleri çok kolay olurdu yoksa, ama olmuyor. Bilinç dışını değiştirebileceğine inanmak bile uyușturan bir ölü fikirdir aslında.

Ayette Allah soruyor :

Gökleri ve yeri (düzeni), sizi, ölümü, yaşamı, öte alem bilincini kim yarattı? Allah yarattı derler. Peki o halde niye ona göre davranmakta çekimser kalıyorsunuz?

Yahu hali hazırda sonsuz bir güç var kendini tanıtan, herturlu istediğine ulaşman için operatör görevi de görüyor, dua edersen kabul ediyor, insan da bunu ezberden biliyor çünkü öğrenmiş. Ama kullanma konusunda kilitli. Hem de bilinç altından. Kilitli halde iken kilitli olduğunu anlamıyor kozmosa karşı. Farketse zaten otomatik yardım almaya başlayacak.

İşte insan böyle bir varlık. Kendi yeteneklerinin sınırlarını bilir. İsterse neleri yapmaya kadir olduğunu bilir ama bu muazzam yeteneğini kullanmamak için bilinç dıșından öyle gizli bir telkin alır ki kendi de bilmez nerde tutukluk yaptığını.

Allah bilinç dışının mutlak sahibidir. O dilemeden siz dileyemezsiniz diyor ayette. O halde bilinç ve bilinç altı(dışı) savaşını mutlaka bilinç altı (dışı) kazanır.

Yatırımlar herzaman bilinç altına (dışına) olmalıdır. Bu da zaten bilinç altından (dışından) gelen bir kendini kurtarma ve gerçekleştirme kodu ile olur. Kimse kendi çabası ile başarılı olacağının garantisini veremez. Çabalayıp zamana bırakacağının garantisini verebilir anca. Yani bilincine günenen aslında kaybeder. Bilinç altına(dışına) güveneceksin.

• Like
Tepkiler: Absoluta Virtute
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler