Kozmik İroni

Apotheous

Çaylak
12 Ocak 2020
614
1,533
93
Kozmik İroni, yukarıdakilerin bizlerle dalga geçmesidir. Duygularınızla oynamaları, hayallerinizi yıkmaları, istediğiniz şeyleri elde etmemenize izin vermemeleri ne bileyim işte sizinle Tanrıların dalga geçtiğini hissetiğiniz andır.
Belki yazarsınız bu anları. Bakalım ne kadar becerikliler...

A

Anaksarate

Guest
Cevabı buldum dediğimde suratıma kapattığı kapılarla sersemliyorum. Benimle oynuyor. Açıkçası hoşuma da gidiyor. Karşılıklı restimizin sonu nasıl bitecek emin olamasam da, elimde kare ası tutacağım zamanı iple çekiyorum :)

**

Derdim üstünlük değil. Anlaşılma arzusu hiç değil. Sadece merak.. Anlamaya ihtiyacım var. Bu his beni bitirecek !

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,151
5,313
113
Kozmik ironi evet var, hatta heryerde var ama bu durum, dünya hayatının aslında bir oyun ve tekamül meydanı kastı ile yaratıldığı için var.

İroni demek, sana yüksek perdeden birinin göz kırpması ve gizli desteği de demektir aynı zamanda.

Bu dünyada neye tüm benliğin ile bağlanırsan men edilme oradan gelir çünkü.

Tüm benlik ile bağlanmak demek; kendine, bağlandığın kişi veya hobiye, tuttuğun takıma, hatta bütüne yaptığın bir hak ihlalidir çünkü.

Yemeden içmeden onu düşünüyorsun ya hani , kendine, ailene, ona, onun ailesine, sorumluluklarına haksızlık yapıyorsun.

Bağlanmak güzeldir, ama tüm bilincinle bir şeye bağlı kalmak ruhu kasar. Esaret enerjisi celbeder de anlamazsın. Seni dış güdümlü yapar. Hal ve hareketlerini dış değişkenler yönetirken sen iradenin farkına varamazsın.

En çok bağlandığımız yerden geliyor imtihanlar o yüzden : gizli egomuzdan onun yöneticilik yaptığı alt dallardan. Olası İtibar kayıpları yaşatacak ve seni geçici bir süre konfor alanı dışına iterek manevi gelişim sağlatacak herșey üzerinden imtihan veriyoruz. Parasızlık, ilgisizlik, degersizlik, başkası ne der vs. Buradaki amaç ruhu ait olduğu özgürlük ile buluşturmak iken, biz o özgürlüğü bağlandığımız şey ile en dar manada tanımlıyoruz. O da putumuz oluyor zamanla. O da elimizden alınınca hasta oluyoruz, kanser oluyoruz. İflas eden iş adamı neden intihar eder? Çünkü putu gitti yaşam enerjisi bitti. Ve yeniden başlayacak gücü bir daha bulamayacaktı, çünkü bilinç haritasını kendi eli ile o şekilde inşa etti.

Kozmik ironi bizle alay etmek için değil, bizim aslında bundan çok daha fazlası olduğumuzu hatırlatmak için var. Müdahale edilmeseydi biz yolun sonuna bile varamadan perişan olurduk.

Son düzenleme:

ChaoticEnigma

Psişik Üye
30 Ocak 2021
279
197
43
Bağlanmak güzeldir, ama tüm bilincinle bir şeye bağlı kalmak ruhu kasar. Esaret enerjisi celbeder de anlamazsın. Seni dış güdümlü yapar. Hal ve hareketlerini dış değişkenler yönetirken sen iradenin farkına varamazsın.
Dinler mesela böyle yapıyor insanları... Daha doğrusu dinciler, din aracılığıyla insanları kendine bağlayıp onları sömürüyorlar.
Yani din, dincilerin insanları sömürmek, yönlendirmek ve benzeri amaçlar için kullandığı bir araç.

Dincilerin, Din tüccarlarının dinleri bu şekilde bir araç olarak kullanması dine karşı değil çünkü dinler daha doğrusu "kutsal dinler" kabalistlerin icadıdır.
Her dinci kabalist değildir ancak kabalistler dini kitleleri yönlendirmek için oluşturmuşlardır ve vakti zamanında bu araç ile kitleleri yönlendirmişlerdir.
Alakalı bir görsel; Tıklayıp büyütebilir görsel.
4d0c7b66c1be3c9fa7fc2ec960c889ed.jpg
Hayla da yönlendiriyorlar... Ancak din aracına artık pek de gerek duydukları söylenemez çünkü;
"Popüler bilim", "Popüler medya", "Popüler İnternet", "Popüler Sanat", "Siyaset" gibi bir sürü araçları ile artık insanları yönlendirmek çok daha kolay.

• Love
Tepkiler: Absoluta Virtute

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,151
5,313
113
Sadece din değil ki.
Faydalı olan ne varsa illa sömürücüsü de olur. Kazanan takımın forması satar, karaborsaya en çok o forma düşer. Süper kahramanlar filmleri gosterimdeyken ben de pazarda beyaz tshorte batman ve superman logoları basıp satardım 🙈
. Avangers yoktu o zamanlar...

Reiki modaydı bir ara. Heryerde Reiki masterlar vardı. Sonra çekim yasası çıktı, herkes yaşam koçlarına müptela oldu. Melek enerjisi, melek terapisi çıktı sonra.

Sadece dine bağlama. Revaçta olan Herşeyin sömürücüsü de olur. Reklam değeri olur. Namalanıcısı da doğal yoldan illa olacakır. Tureyecektir. En yetkili ağız üslubu ile konuşmaktan da geri durmayacaktır bunlar.

Nemalanıcı faktörlerin fazlalığı aslında ana malın kalitesinden ve nüfuz gücündendir. Bunu göz ardı edemeyiz şimdi. Ana maldan istifade edebilecek şuur keskinliğin ve kalite anlayışın yoksa seni sahte mala celb ederler. O akılla insanların kaliteli malı tercih ediş sebebini bile anlayamazsın çünkü deneyimin noksan kalır. Yarım doktor candan, yarım hoca imandan eder o yüzden.

Son düzenleme:
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler