Kişilik Bozuklugu, Aşk & İlişkiler

• Konbuyu başlatan DAİMON
  • Başlangıç tarihi
  • 113
D

DAİMON

Guest
Son konumu bununla sonlandırmak istedim. Ne güzel anlatıyor Agah Aydın.
Bir kaç not;
1-Kaçan kovalanır ilkesine inanan ebeveynleri ile arasındaki ilişkiyi tamamlamamış demektir.
2-Mutlu aşk yoktur diyen mutlu aşk yaşamamış demektir.
3-Aşkı herkes kendi yaşantısı üzerinden tanımlar
4-Tamamlandığımız zaman aşkı bulmuşuzdur
5-İnsan ötekiyle tamamlanan bir varlık. iki taraf ile kendini karşı tarafta bulur.
6-Anne baba ile tamamlanmayan aşk bir gün sürer.
7-Narsistik kişi eksik olduğunu düşünür ve bunu aynalayacak adam arar. gel beraber beni sevelim der.
8-Evlilik aşkı öldürür diyorsan sorun sende demektir. Başka şeylerin peşindeydin
9-Bizim hayvanlardan farkımız : Elalem ne der

• Like
Tepkiler: Elysion
D

DAİMON

Guest
İlişki bakım ve emek ister. Bunu beceremiyorsanız aşık olamazsınız. Aşık olmak hem anne olabilmeyi hem çocuk olabilmeyi becerebilmektir.

Günümüz aşklarındaysa insan kendisiyle yüzleşti tek başınlarına evde yalnız kalınca ağır geldi ve iki yüzlü ilişkiler kurmaya başladılar ve yedek küçük ilişkiler oluşturmaya başladılar. 10-15 kişiyle yüzeysel ilişkiler...

Ya da kendiyle çok yüzleşenlere sen hastasın git psikiyatriste dediler.

Ya da kapitalizmle şuna buna sahip olursan mutlu olursun, dediler. Mutluluk olmayınca yine sen problemlisin deyip psikiyatrist yolunu gösterdiler.

....

D

DAİMON

Guest
Aşk, medeniyetimizi borçlu oldğumuz şeydir.
İnsan denen varlık ötekinin gönlünde tüneyecek yer arayan zavallıdır. Ve bu uğurda yapıp ettikleriyle şu anki medeniyet inşa edildi.
~​

Aşk

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,153
5,314
113
Pervasızlık ve hertürlü utanmazlığı yapan, kişiliğini ortaya koyabiliyor oluyorken (sanki başarının sırrı buymuş gibi) ; kendini dejenere toplumdan uzak tutan, mesafe koyan ise korkak, içine kapanık hatta antisosyal damgası yiyor.

Bu devir, Herşeyin temelden bozulduğu, iyinin kötü, kötünün iyi kılığına büründüğü bir devir.
Çeşitli yarışma programlarındaki tiplere bakıyorum vallahi yüzde 90 i kişilik bunalımı yaşayan tipler. Bir kısmı kasıtlı trol, bir kısmı ise her bölüm için sipariş üzre gerilim yaratarak reytingten parasını çıkaran tipler.

En basiti kameralara oynamak kadar kişiliği kökten bozan başka birşey varsa söyleyin yani.

Bir dönemin evlendirme programları hele. Sunucusundan yapımcısına, katılımcılarından studyodaki sözde izleyicisine kadar hepsi hastaydı.

Toplum TV izleye izleye gerilimden beslenmeye çok derinden alıştı. Gerilimsiz ortamda kendi kendini geren, ruhu kasıla kasıla yaşam mücadelesi veren kişiler haline geldik. Öfkemizi kontrol edebileceğimiz ibadetleri zaten çoktan terlettik. Klavye başında birilerine kusuyoruz tüm biriken öfkemizi. Öfke çarkları içinde sağ kalmak çok zor bu devirde.

Son düzenleme:

Absoluta Virtute

Büyücü
5 Eyl 2020
662
1,419
93
Pervasızlık ve hertürlü utanmazlığı yapan, kişiliğini ortaya koyabiliyor oluyorken (sanki başarının sırrı buymuş gibi) ; kendini dejenere toplumdan uzak tutan, mesafe koyan ise korkak, içine kapanık hatta antisosyal
Batılı yıldızları sürekli psikologa giderler. Vicdan ile anlaşma yapabilmek için. Vicdanları "başarıyı" zedeledikleri için.
Uzun zamandan sonra bı şarkı klipleri izledim. Nekadar saçma, yapmacık, ve sahte görünüyorlar. Eskiden, sürekli izlerken, normal görünüyorlardi gözüme.
Baktığımız şeye benzemeye başlıyoruz. O yüzden güzel şeylere bakmalıyız. 🤗 🍀🎋🍃🍁🍄💐🌷🌹🥀🌝🌛🌻🌸🌺🥀🌹🌈💫☀🌊⛄

Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler