Gevezelik

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Bu cin cikartmakla uğraşanların başına da hep bir şeyler geliyo 🙄 😒
Aynen

Doktorların da bozuk yaşayanları var. Ama kimse doktor kanseri bana yendirtemedi, param heba oldu diye doktorları ihbar etmiyor.

Şifa en girift sırlardandır zaten. Allahın bir melek elidir. El-Șafi denmiş esmasına. Yani şifa süreci maddi olarak ta manevi olarak ta kişinin buna içten izin verip vermemesine bağlanmıș aslında. İşin batını burada düğümleniyor (veya düğüm burada çözülüyor). Çünkü el-șafi demek Allah demek. Allah demek inanç gücün karşısında içindeki bir makanizmanın kendini onaracak moda gelmesi demektir.

Doktorlar da, psikiyatristler de, Reikiciler de, felancaları da aslında senin içindeki kendi kendini onaran enerjini kullanabiliyor mu kullanamıyor mu ona bakar önce. Kanser mi oldun? Muayeni üstlenen doktor illa sana sorar gerçekten yaşama dönmek istiyor musun diye? Samimi cevaplarsan immun sisteminin devreye gireceğini anlar.

Yani sen içini kapattın mı kapatmadın mı? Dıştan kendini sifaya açmayı istiyorsun ama içten ısrarla kapatıyor musun kendini? Kendi iç dünyanı tüm katmanları ile taniyabilecek kapasitede misin evvela? Blokajlarının hangi girdilerinden kaynaklandığını tespit edebilecek ilme sahip misin? Eğer değilsen sana doktorları da, hapları da ana etken (tanrı) olarak pazarlamaktan başka çare kalmaz. Çünkü dıș güdümlüsün ve kendini tanımıyorsun. İç dünyandaki o yüksek gizli gücünü belli haplara endexleyerek seni telkin ile iyileștiriyorlar evet. Çünkü aracıyla inandığın için tedaviye cevap verecek motivasyonun da oluyor. Umudunu belle şeyler ile satın alıyorlar ama işe yarıyor evet. İse yarıyor yaramasına ama kapasiten daha ileri kavrayış leveline geçemiyor bu sefer. İçindeki gücün tamamen bağımsız da calisabilecegi gerçeğine ulaşamıyorsun ve belli alanlarda tekamülün gerileyebiliyor.

Son düzenleme:

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Erol tangut da hapse girdi mesela, Allahım ne çok izlerdim, hatta favorim yeşil tişörtlü kızdı hani yılan gibi tıslayan 🐍
Onu ben de izledim. Rol olamayacak kadar gerçekti.

Benim hocam Erol tanguttan eğitim almış ayrıca.
Çünkü Nasuh duası vermişti, o duanın girizgahinda Erol tangutun da adı geçiyordu.

Edit :

Şöyle ki hayırlara vesile olma zinciri vardı duada şefaatçi niyetine, mesela hz. Peygamber ile tüm insanlığa, sonra sahabe, sonra veliler, sonra Allah dostları, sonra bana saiklik yapan, sonra ona bu ilmi öğreten, sonra benim yaşadığımı yaşayarak şifa bulan... Vs gibi bir hiyerarșik sıraya göre bir iyi temenni ile başlıyordu dua.

İşte o duada Erol tangut ve ailesi için de hayırlar talep ediliyordu. 7 gün okudum duayı 🤷‍♂️ uzundu baya.

• Like
Tepkiler: Aphrodite

Aphrodite

Aktif Üye
4 Nis 2020
116
236
43
The Crown dizisini izliyorum. Koskoca prens Charles ın takıntılı aşkının nedenini buldum; akrep burcuymuş 😂 adam tutkusunun esiri olmuş resmen

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
"Kadın cinayetleri" söylemi cins ayrımcılığını ta sinir ucundan körükleyen bir algı tuzağı olabilir mi sizce?

Cinayet cinayet değil midir? Kadını erkeği neden ayrılıyor?

Diyelim ki detay verilmesi amaçlanıyor, ok, ama erkek cinayetlerine de erkek cinayeti denmesi zaruri oluyor bu sefer de. İnsan algısı zayıftır. Skorel bir yarış ve istatistik tutar. Ankaradan 3 kere cinayet haberi izlerse ankaraya gitmekten vazgeçer. Halbuki kendi muhitinde daha çok cinayet isleniyordur ama algisal olarak şartlanmıșlık altına girer.

Nereye mi bağlamak istedim :

Bazı tuzak sorular vardır, gözlemci yasasını, şüpheli gözlemci bilincine çevirerek tılsımlayan.

Mesela "mutlu muyum?" sorusu.
Bu soruyu soran kişi bir an en mutsuz hali ile mutlu halini yan yana koyar ve o anki durumunu mutsuzluğa daha yakın bulabilir. Çünkü negatifin bir anda esir alması daha peşin akan bir enerjidir. Şüphe her zaman en negatif olasılığı zihne çağırır ve onu raptiyeler. Modun bir şüphe ile değişir çoğu zaman.

Bazı tuzak sorular ve söylemler vardır. Çok gizlice içine sirayet eder ve konușlanır ama dıș şartlar oluşunca sana belli tepkileri verdirtecek bir şekilde seni tılsımlayacak etki ederler içinde. Zipli dosya gibi.

Buna simya ilminde "hipnomaji" denir. Beyinleri, iz bırakmadan etkilemenin binbir değişik yolu vardır.

Dünya maji ile yönetiliyor. Nöromaji dönemine gireceğiz yakında.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Elysion

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
885
2,447
93
İzmir
Benim acilen imla kurallarını öğrenmem lazım 😄
Ücretsiz Türkçe dersi için ben her zaman buradayım. 😂 ✋ Şaka bir yana bence imla konusunda o kadar da kötü sayılmazsın. Sadece zihnindeki akış halindeki düşünceleri yazılı hale getirmek için birazcık acele ediyorsun diyelim. 🤗 Yazdıklarını okurken konular arasındaki sert ve bir o kadar şaşırtıcı geçişler başlarda beni biraz zorladıysa da artık alıştım. 😅 Noktalama vs. fasa fiso. Artık lugatımda "Dennis Üslûbu" diye bir terim var. 😂

• Love
Tepkiler: Dennis

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Ya hiç olmazsa virgülü tam öğrensem yetecek😄

Türkçe dersinden test olurduk ilkokulda. O testte padişah fermanı gibi bir paragraf olurdu. Noktalama işaretleri konması gereken yerlerde parantez olurdu. Parantezin içine de sen uygun noktalama işaretini koyardın. Allahımmmmm.. virgül, noktalı virgül ve iki nokta üst üste' nin yerlerini hiç bulduramiyordum.

İşte oradan bende komplex oldu. Şu an içgüsel olarak noktam ve virgülüm var sadece. 😛

Edit :

İşte benim jenerasyonun geldiği yer

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: Yekta

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Telepati yoluyla gelir kaynağı çoğaltılır mı, parayla telepati yapabilir miyiz? Buna cevap ver kafan dağılsın :p
Evet ama hayır.
Para kaynağın çoğalsın diye telepati yapılmaz. Çünkü yaptığını sandığın șey telepati oluşturmaz. Ama parayı çeken insanlar para ile telepatik bağı kuvvetli olan insanlardır.

Demek ki işin içinde başka bir iș var 😛

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
885
2,447
93
İzmir
Türkçe dersinden test olurduk ilkokulda. O testte padişah fermanı gibi bir paragraf olurdu. Noktalama işaretleri konması gereken yerlerde parantez olurdu. Parantezin içine de sen uygun noktalama işaretini koyardın. Allahımmmmm.. virgül, noktalı virgül ve iki nokta üst üste' nin yerlerini hiç bulduramiyordum
İtiraf ediyorum o sorulardan ben de nefret ederdim. Sanırım hâlâ pek sevmiyorum... Dil bilgisi konularını ve yazım kuralları / noktalama işaretleri konularını öğrencilere sevdirebilmek büyük maharet istiyor. Biz bile anlatırken zaman zaman ezberciliğe kaçabiliyoruz. Üstelik yazım kuralları konusunda TDK'nin birkaç yılda bir güncelleme yapıp kafa karıştırmaya devam etmesi de can sıkıcı. İmla bilgisi günlük hayatta temel düzeyde gerekli ama ondan önce kendini ifade edebilme çok daha önemli bir beceri. Yeni nesilde anlatma ve anlama problemi had safhada. 😔

• Like
Tepkiler: Dennis

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Parayı hangi gözlemci bilinci ile istediğimizi farketmek para haritamızı tamamen değiştirir.

Bazılarımız parayı eski sevgiliyi ister gibi ister. Yani içten içe onu tamamen kendinden iter yani ondan tamamen soğumuștur çoktan. O Bağ kopmuștur. Ama eski günlerin mutluluğunu öyle bir bir özler ki bir heves yeniden ilişkiye başlamanın yolunu arar. Tam bir araya gelirler ama o soğukluk öyle bir kendini hissettirir ki gerçek ile yüzleșirsin.

Parayı çekmeye çalışmak ta böyledir birçok insan için. Çektiğini sanarken ittiğini anlamak istemez.

Bir şeyi özgürce isteyebilmek ile, o şeyin etkisi altında kalıp kendini o şeyin alt kümesi (kurban bilinci) yapmak çok karıştırılıyor.

Parayı seviyorum, onu istiyorum, ama gelmiyor diyen insan aslında ondan tiksiniyordur. Onun ile samimi bağ kurmak istemiyordur. Hatta onu kıskanıyordur. Haset enerjisi ile sevgi enerjisi çok benzer. Çoğu zaman da birbirinden ayırd edioemeyebilir bu iki duygu durumu. Ama temel fark şu ki; sevgi sevilen şeyi çeker ve celbedici kuvvet oluştururken, haset ise seni o şeye karşı içten bloklar. Egonun motor gücü yüksek ise yine bir derece Çekersin kendine birşeyleri ama çektiğin şeyin kolunu kanadını kırarsın. Faydasını göremezsin asla.

Son düzenleme:
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler