Gevezelik

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Eyvahh hikayenin devamını biliyorum
Eyvah hikayenin devamını ters köşe yapmam lazım. 🤔

Hemen en sevdiğim takımı giyeyim. Yakışıklılığım çıksın ortaya

Zombisever @Elysion geliyor tüy dennis
Ben niye tüyeyim ayol, geleceği varsa göreceği de var

🧟‍♂️🧟‍♂️🧟‍♂️

Starss

Büyücü
3 Nis 2020
658
2,771
93
Var : ben.

Hayatımda gördüğüm en berbat dil. 3 yıl okudum.

Padejler çok meșakkatli diye bıraktım.
Padejler yani ismin halleri. E hali, i hali, de hali, den hali, yalın hali, giyinik hali, ünlü düşmesi, ünsüz değişmedi, "O" harfinin bazı yerlerde A olarak okunması derken bıraktım öğrenmeyi.

Kendi adıma anladım ki o dili öğrenmek için maruz kalman lazım. Ya da bir ruskinya bulup zamanla öğrenmek gerek. Öyle İngilizce gibi 6 ayda temel atıp 1 yılda sökebileceğin bir dil değil yani.
Tamam vazgectim 😁

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113

Deneseydin ya, belki kıvırırdın.

Benim Rusça ile imtihanım temelden zordu. Benimki belki de Deli Petro' nun soyundan gelen Deli Petrova' nın yanında hiç oldu. Gospoja Deli Petrova 😱 komünizm özlemi çeken eski dünya insanıydı bana denk gelen ogrtmn.

Hayat işte. Kimine Mariya Șarapova gibi dikkatini derse odaklatan öğretmenler verirken, benim gibi öğrenme açlığı çeken birine vere vere koca kar... - 😩

Son düzenleme:

Aphrodite

Aktif Üye
4 Nis 2020
116
236
43
Olumlama yapamıyorum, onun yerine kendime ait bir ev için, TLC'de yayınlanan ya sev ya sat isimli bir program keşfettim onu izliyorum. Bir gün benim de öyle evim olacak, imgelemeyi acayip çalıştıran bir program 🥳

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Çapraz uyum, bağdașan izdüșüm, paralel evren, denk geliş, tesadüfün bu kadarı, işkembeden sallama.

Aphrodite

Aktif Üye
4 Nis 2020
116
236
43
Sizce altına yatırım yapmalı mı, kesin paramız artar mı? Altından başka ikinci alternatif ne olabilir?

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
885
2,447
93
İzmir
Mısır'da Kral ve Kraliçe mumyalarının yeni bir müzeye aktarılma törenini gördünüz mü?
(1) BBC News Türkçe Twitter'da: "Mısır'da 'Firavunların Altın Geçidi': 18 kral ve 4 kraliçe mumyası kortejle yeni müzeye taşınıyor https://t.co/Ij1LYUST0z https://t.co/61NehL6GAl" / Twitter
Bu tören, kostümler vs. bana hiç alelade bir şeymiş gibi gelmedi. Bir şeyin başlangıcını temsil ediyor sanki. Bu arada Sisi Arap değil Kıpti imiş... Ülkede eskiye dönüş olacak gibi.

• Like
Tepkiler: Elysion ve Dennis

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
885
2,447
93
İzmir
Mısır'da Kral ve Kraliçe mumyalarının yeni bir müzeye aktarılma törenini gördünüz mü?
(1) BBC News Türkçe Twitter'da: "Mısır'da 'Firavunların Altın Geçidi': 18 kral ve 4 kraliçe mumyası kortejle yeni müzeye taşınıyor https://t.co/Ij1LYUST0z https://t.co/61NehL6GAl" / Twitter
Bu tören, kostümler vs. bana hiç alelade bir şeymiş gibi gelmedi. Bir şeyin başlangıcını temsil ediyor sanki. Bu arada Sisi Arap değil Kıpti imiş... Ülkede eskiye dönüş olacak gibi.
Kostümlerde genellikle mavi tercih edilmiş. Kareografilerse ilginç...
Uzun zamandır gördüğüm en görkemli tören... Mumyaların rahatını bozdular durduk yere inşallah bir şeyler ters gitmez. 😅
вojacĸ нorѕeмan 🦋 Twitter'da: "@bbcturkce Bu mumyaların nakli için çalışmalara başlandığı anda Süveyş Kanalı'nı gemi tıkadı. Sevhac şehrinde 32 kişinin öldüğü bir tren kazası meydana geldi. Kahire’de 10 katlı bir bina yıkıldı, 18 kişi hayatını kaybetti. Ateistler bunu da açıklasın." / Twitter

Son düzenleme:

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Mısır medeniyeti dünyaya hükmetmiş son bilinen kadim medeniyet olma özelliğine sahip. Belki tüm dünyaya bir mesaj veriliyordur.

Karun ilginç bir şekilde dünyayı malı haline getirmişti. Yani istediği her araziyi, mülkü, insanı satın alabiliyor, yer altı kaynaklarını tespit edebiliyor hemen her coğrafyadan nemalanacak bir ilim biliyordu. Yani öyle ya da böyle bir şeyi kendine almak isterse direnç gösteren herkesi mecbur bırakıcı güçlere sahipti.

Üstelik firavunun sadece alt rütbesine sahipti. Firavunun mal ile alakası yoktu zaten, tanrılık makamı ile hareket ediyor yani malın asıl sahibi, karunun da sahibi idi. Yani dünyaya bir yön vermek istediğinde Karun sadece onun bir enstrümanı olarak görev alıyordu. Onun haricinde büyücüleri, medyumları, kahinleri ve şeytan orduları da vardı. Şimdi nasıl bir güçte olman lazım ki, en çok mala Sahip adam da seni yenemesin, ifritleri olan da sana tuzak kuramasın, büyücüler de arkandan bir büyü yapamayacak kadar senden korksunlar.. Ve sen hepsini kendine boyun egdirmis ol. Tek kelime ile tahayyül edilemez bir güç. Yani şeytanın vücut bulmuş hali. Yani psişik olarak iblisin bedenlenmiș hali. Şeytanın avukatı filmini izleyin.

Günümüz kadar globalleșme yoktu gerçi firavun döneminde. Ama 7 diyara nam saldırtan çığırtkanları vardı. Bunlar firavunun her olağan üstülüğünü deniz aşırı yerlerde dillendirirlerdi.

Alay konusu oldukları vakit iztidraçlar yapılır, o yöre ablukaya alınır, Karun devreye girer ve ibretlik bir ders verilirdi buralara.

Öyle olunca da firavun yeryüzü tanrısı olduğunu açık açık ilan edecek hale geliyordu. Yani imkan bakımından en az günümüzdeki istihbaratın tamamına sahipti. Metafizik istihbarattan bahsediyorum tabi ki. Teknolojinin yerini tutan birşey varsa o da cinnilerin görevlendirilmesidir.

Șimdi mısır mumyaları için yapılan seramoni bence de belli bir yeniden yapılanmanın alameti olabilir.

Son düzenleme:

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Az önce acaip bir şey oldu.
Mercimek çorbası yaptım, yanına pancar turşusu açtım. Ekmek kızarttım herșey nefis ama limon yoktu evde. Limonsuz tavuk çorbası bile içemem, o derece derin alışkanlık olmuş.

Dedim Herşeyin bir ilki var. Limonsuz ye sen de. Sonra birden limon bulabilirim diye bir his geldi. Bakkal kapalı, zaten karatinam var çıkamıyorum.
Ama limon enerjisi geliyor. Dedim heralde limon suyu var evde. Baktım dolaba o da yok.

Tam çorbadan ilk kaşığı alıcaktım ki sokağa park eden bir araba bahçeyi aydınlattı. Limon ağacının yeşil yeşil limonlarını gördüm. 😁

Balkondan bahçeye örümcek adam gibi atlamamla yeşil bir limon kapmam bir oldu. Thanosun zihin taşını ele geçirmesi gibi bir histi 😛

Bașkahinliğim tuttu mu tam tutuyor.😎

Aphrodite

Aktif Üye
4 Nis 2020
116
236
43
Az önce acaip bir şey oldu.
Mercimek çorbası yaptım, yanına pancar turşusu açtım. Ekmek kızarttım herșey nefis ama limon yoktu evde. Limonsuz tavuk çorbası bile içemem, o derece derin alışkanlık olmuş.

Dedim Herşeyin bir ilki var. Limonsuz ye sen de. Sonra birden limon bulabilirim diye bir his geldi. Bakkal kapalı, zaten karatinam var çıkamıyorum.
Ama limon enerjisi geliyor. Dedim heralde limon suyu var evde. Baktım dolaba o da yok.

Tam çorbadan ilk kaşığı alıcaktım ki sokağa park eden bir araba bahçeyi aydınlattı. Limon ağacının yeşil yeşil limonlarını gördüm. 😁

Balkondan bahçeye örümcek adam gibi atlamamla yeşil bir limon kapmam bir oldu. Thanosun zihin taşını ele geçirmesi gibi bir histi 😛

Bașkahinliğim tuttu mu tam tutuyor.😎
Allah aşkına benim için de bir şeyler dile çabukkk :LOL: afiyet olsun ben de karabibersiz içemem

• Love
Tepkiler: Dennis
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler