Gevezelik

dunyali

Yeni ├ťye
27 Ocak 2021
25
62
13
Arkada┼člar ben size bir konu hakk─▒nda dan─▒┼čmak istiyorum. E┼čimle kendi aram─▒zda bir konu konu┼čtuk.Tart─▒┼čmad─▒k lakin konu beni strese sokan bir konu idi...G├╝n i├žinde i┼člerimi yap─▒yorum fakat akl─▒m benim s├╝rekli bu konuyla ilgiliydi...Daha sonra bir yak─▒n─▒ma ziyarete gittim ve sohbet s─▒ras─▒nda e┼čimle bahsetti─čimiz konuyu bana anlatt─▒...R├╝yas─▒nda g├Ârm├╝┼č.....Ben bu durumu kendimce ┼č├Âyle yorumlad─▒m...Negatif ve dolu enerjiyle oraya gitti─čim i├žin bunu kar┼č─▒ tarafa aktatd─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.... E┼čimizle sabah konu┼čtuk ve yak─▒n─▒m da bizi geceyi sabaha baglayan gece r├╝yas─▒nda g├Ârm├╝┼č.....Tesad├╝f m├╝ yoksa sizce ba┼čka bir ┼čeymidir?

• Like
Tepkiler: Elysion

Absoluta Virtute

B├╝y├╝c├╝
5 Eyl 2020
660
1,414
93
Negatif ve dolu enerjiyle oraya gitti─čim i├žin bunu kar┼č─▒ tarafa aktatd─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum....
Tam olarak ├Âyle de─čil, yak─▒n─▒n─▒z─▒n b├╝y├╝k ihtimalle alg─▒ kanallar─▒ ├žok a├ž─▒k. Her ki┼čiye ├Âyle olmaz. Yetene─či vard─▒r yak─▒n─▒n─▒z─▒n. Kendisi bunun fark─▒nda olmayabilir.
Eskiden ben e┼čimle ne zaman tart─▒┼čam, ertesi g├╝n kay─▒nvalidem arard─▒. K├Ât├╝ r├╝ya g├Ârd├╝─č├╝n├╝ s├Âylerdi bizimle alakal─▒.
Ben maji ile u─čra┼čmaya ba┼člad─▒─č─▒mda kendime ve e┼čime "koruma" ayarladigimda kesildi bu k├Ât├╝ r├╝yalar.

• Like
Tepkiler: Yekta ve Elysion

Dennis

B├╝y├╝c├╝
26 Nis 2020
2,147
5,313
113
Tesad├╝f m├╝ yoksa sizce ba┼čka bir ┼čeymidir?
Tesad├╝f olsa e┼č zamanl─▒l─▒k olmaz. Hi├žbir ┼čey tesad├╝f de─čil, ama her╚Öeyin birbiri ile olan ba─člant─▒s─▒n─▒ kurmak konusunda biz yeteri ilim sahibi de─čiliz. Tesad├╝f diye bir┼čey yok. Nerde tesad├╝f varsa orada bir ├╝st├╝n├╝ ├Ârtme veya kavray─▒┼č yetersizli─či vard─▒r.

Tabi ben genel konu┼čtum.

En rastlant─▒sal durumlar─▒ akl─▒n─▒za getirin, ne olduklar─▒n─▒n ├Ânemi yoktur, ama hepsi bir gizli ilim konusu, bir alt ba┼čl─▒k, bir evren modeli, ├žekim veya itim yasas─▒ numunesidir, yani senin b├╝t├╝nc├╝l hallerine hizmet eder, veya bilin├ž alt─▒ otomatik ├žekim (yani kristalize olmu┼č toplama) haritana hizmet eden ├Ânceden hesaplanm─▒┼č de─či┼čkenlerdir.

Tesad├╝f yok. Neden belli ki┼čilerin ba┼č─▒na hep k├Ât├╝ ┼čeyler gelir? Tesad├╝f yok ├ž├╝nk├╝. Neden baz─▒ ki┼čilerin insan ili┼čkileri k├Ât├╝d├╝r? ├ç├╝nk├╝ tesad├╝f yok.

Bazen iyi bazen k├Ât├╝ ┼čeyler ya┼čamak bile, bilin├ž alt─▒ ├žekim haritas─▒na g├Âre hedefe kilitlenmi┼č rota ├╝zerine seyreder. Biz de haritamizin derin benlikteki sipari┼člerine inemedigimiz i├žin ├žekti─čimiz ┼čeyleri hep tesad├╝fen ba┼č─▒m─▒za gelen ┼čeyler zannederiz.

dunyali

Yeni ├ťye
27 Ocak 2021
25
62
13
Bazen iyi bazen k├Ât├╝ ┼čeyler ya┼čamak bile, bilin├ž alt─▒ ├žekim haritas─▒na g├Âre hedefe kilitlenmi┼č rota ├╝zerine seyreder. Biz de haritamizin derin benlikteki sipari┼člerine inemedigimiz i├žin ├žekti─čimiz ┼čeyleri hep tesad├╝fen ba┼č─▒m─▒za gelen ┼čeyler zannederiz.

Demi┼čsin...├çok do─čru...Daha bug├╝n de bu yak─▒n─▒m dedi─čim ki┼činin kafay─▒ benimle bozmu┼č oldu─čunu ├Â─črendim :)
Beni k─▒skand─▒─č─▒n─▒ benimle ilgili her┼čeye dahil olmak istedi─čini vs. S├Âyledi bana
Bende dedim ki benim bir numerom yokki d├╝md├╝z biriyim beni g├Âz├╝nde fazla b├╝y├╝tmesin dedim :)
B├╝t├╝n bunlar─▒ de─čerlendirdi─čimde bana kar┼č─▒ birikmi┼č 9 senelik bir enerjinin sonucu umar─▒m bununla kal─▒r :)

• Like
Tepkiler: Yekta ve Dennis

Dennis

B├╝y├╝c├╝
26 Nis 2020
2,147
5,313
113
Birikmi┼č enerji b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒. Pozitifi de negatifi de s─▒k─▒nt─▒ hatta. Enerji asla biriktirmen gereken bisey de─čil ├ž├╝nk├╝.

Negatifse muhattabindan intikam alma veya onu acze d├╝┼č├╝rme ├╝zerinden tezah├╝r eder. Pozitifse ve serbest birak─▒lam─▒yorsa da ak─▒m bozulur. Birden akar ve yerine g├Âre ziyan olucu, yerine g├Âre zehirleyici etki yapar. Ne┼čen, mutlulu─čun kar┼č─▒ taraf─▒n kotas─▒n─▒ doldurur, ta╚Ö─▒r─▒r ve kaotik bir enerji sal─▒n─▒m─▒na d├Ân├╝┼č├╝r ve seni yava┼člatmaya ├žal─▒┼č─▒rlar. Bunu art niyetle de yapmazlar esas─▒nda ama fazla pozitifini bir anda sa├žmak senin ortama atom bombas─▒ atman demek olur ve herkes seni haddini a┼čan, kendini unutan biri olarak alg─▒lar.

B├Âylece sen ne┼čemi ya┼čamama izin vermiyorlar beni k─▒skan─▒yorlar ve ├žekemiyorlar zannedersin, ama onlar da senin hallerini samimi ve do─čal bulamad─▒klar─▒ i├žin a┼č─▒r─▒ pozitif hallerini reddederler.
├ç├╝nk├╝ sal─▒n─▒m sorunu ya┼č─▒yorsun. Akordun bozuk. Yani pozitif olmana bakmaz evren, dengeli ve tutarl─▒ olmana bakar. Dengeli isen h├╝z├╝n ile bile insanlar─▒ baglayabilirsin ├ž├╝nk├╝ duygunu oldu─ču gibi ya┼č─▒yorsun ve g├╝ven oyun olu┼čuyor.

B├╝t├╝n meseleler buradan ├ž─▒k─▒yor i┼čte.
Toksik pozitifizm ├Âld├╝r├╝c├╝ bir etki yapar.

Calsiyum kemiklere faydal─▒ diye peynir yemeyi abartirsan, b├Âbrek ta┼č─▒na d├Ân├╝┼č├╝rler. ─░drar yollar─▒nda yanma olur.

Dengeli b├╝y├╝mek gerek. Duygular─▒nla kendi i├žinde y├╝zle╚Ömezsen, kendi duygular─▒n─▒ evvela kendi ├╝st benli─čin ├╝zerinden ya┼čamazsan, onlar─▒ tezah├╝r ettirirken kimse onlar─▒ senden direk olarak almak istemez. Yani ge├žmez kar┼č─▒ tarafa. Ya da i┼čte seni kullan─▒p atarlar. ├ç├╝nk├╝ ├╝st benli─čin kapal─▒, duygular─▒n─▒ ba┼čkalar─▒ ├╝zerinden ya┼čamaya u─čra┼č─▒rsan anca senden maddi manevi faydalanacak bir hale getirirsin kendini.

Son d├╝zenleme:

dunyali

Yeni ├ťye
27 Ocak 2021
25
62
13
Tam olarak bilinmemekle birlikte Bu k─▒skan├žl─▒k olay─▒n─▒ hissediyordum ama kendi i├žimde b├Âyle bir duygu olmad─▒─č─▒ i├žin ├Ânemsemiyorum bir nevi yok sayd─▒m...Etraftan s├Âylediler yine duymazdan geldim...Taki kendi s├Âyleyene kadar.....Neden diye sordu─čumda ...do─čru d├╝zg├╝n bir cevapta alam─▒yorum kendisinden....Hal b├Âyle olunca olduk├ža az muhatab oluyorum bir nevi zorunlu olarak bir araya gelmeye ├žal─▒┼č─▒yoruz ikimizde :)

Dennis

B├╝y├╝c├╝
26 Nis 2020
2,147
5,313
113
Ben de ├žok ├žektim ­čÖł

Herkesin motivasyonunu anlamaya ├žal─▒┼čt─▒m ve herkesin kendi b├╝t├╝nl├╝─č├╝ i├žinde hakl─▒ oldu─čunu farkedince korktum ­čśä

K─▒skanan insan k├Ât├╝l├╝k yapar ve hakl─▒d─▒r. Cahil hep hakl─▒d─▒r ├ž├╝nk├╝. ├ľ─črenmeyi reddeden de hakl─▒d─▒r o an i├žin. Yapacak bisey yok. ├ľ─črenece─či ┼čeye kapal─▒ diye birine bisey diyemezsin. ├ç├╝nk├╝ hangi blokaj etkisi alt─▒nda oldu─čunu bilmiyorsun. Sen istiyorsun ki robot gibi programlan─▒versin tek celsede. Yok ├Âyle karde┼čim. Zor i╚Ö. Ve, Evren sana yarg─▒lama hakk─▒ da vermiyor ├ž├╝nk├╝ bu sefer de karma biniyor yarg─▒land─▒─č─▒n ┼čeyden..

Hz. Peygamber, hatta t├╝m peygamberler en ├žok bu y├Ânleri ile ├Ârnek al─▒nmal─▒. ├ç├╝nk├╝ bunu ├Â─čretiyorlar. Onlardan ba┼čka hemen herkes kendi k─▒rm─▒z─▒ ├žizgisini ge├ženi d├╝┼čman ilan ediyor.

Peygamber sabr─▒ denen ┼čey bence ara┼čt─▒r─▒lmal─▒. Alt─▒nda ince bir ilim var ├ž├╝nk├╝. As─▒l kadim bilgelik e─čitiminin emsalleri onlar.

Tabi laf─▒ ├ževirdim yine ­čśä ama empatide derinle╚Ömek herkesin harc─▒ de─čil ben onu anlad─▒m.

Derler ya e─čitim ┼čart diye. Yok ├Âyle bisey. E─čitimi taze ac─▒lar─▒ y├╝z├╝nden reddenen insan ya┼čayarak ├Â─črenir ve belki bu 20 y─▒l sonra olur. Sen istiyorsun ki hemen ilk anlatmada senin ├Â─č├╝d├╝n ile hareket etsin. Melesef yok ├Âyle bisey. Ger├žek e─čitimci sana hata yapma ve bedel ├Âdeme pay─▒ b─▒rak─▒r. Allah bile ├Âl├╝me kadar tevbe kap─▒s─▒n─▒ a├ž─▒k tutuyor, sen kulu yarg─▒lamada acele ediyorsun. Bizde e─čitimde s─▒f─▒r kusur politikas─▒ var. E─čitim ┼čart ama kimse e─čitimin mekani─či hakk─▒nda fikir sahibi de─čil.

Son d├╝zenleme:

Yekta

B├╝y├╝c├╝
22 Nis 2020
799
2,299
93
─░zmir

Elysion

B├╝y├╝c├╝
3 Nis 2020
1,524
4,506
113
D├╝n gece pek ├žok farkl─▒ ┼čehirden ayn─▒ anda g├Âr├╝len bir g├Âkta┼č─▒ d├╝┼čme olay─▒ ger├žekle┼čmi┼č: Hava Forum Twitter'da: "Trabzon, Ankara, Yozgat, ├çank─▒r─▒ gibi bir├žok ┼čehirden g├Âkta┼č─▒ d├╝┼čt├╝─č├╝ne dair raporlar geliyor... ─░┼čte o anlar! #g├Âkta┼č─▒ Ôśä https://t.co/aM4lZFxbxe" / Twitter San─▒r─▒m art─▒k geliyorlar...:alien:
Yani ├Ânden ba┼č─▒m─▒za ta┼č ya─čd─▒r─▒yorlar hayatta kalanlar─▒ m─▒ ziyaret edecekler :oops:

Adblok Alg─▒land─▒

L├╝tfen devam etmeden ├Ânce adblock/reklam engelleyici uygulaman─▒z─▒ devre d─▒┼č─▒ b─▒rak─▒n.

Sitemizin yaz─▒l─▒m/donan─▒m/servis sa─člay─▒c─▒ giderleri reklam g├Âsterimleri ile kar┼č─▒lanmaktad─▒r.

AdBlock'u Devre D─▒┼č─▒ B─▒rakt─▒m    Hay─▒r Te┼čekk├╝rler