Forumda Görmek İstedikleriniz

maske

Aktif Üye
4 Nis 2020
130
305
63
Aşılamayacak güvenlik diye bir şey yok zaten beyler. Ayrıca dedikodu saklamak içinde siber güvenlik uzman kiralamamıza gerek yok.
Bugünlerde sık sık doğru anlaşılmadığımı düşünüyorum. Burada mesele dedikodu saklamak değil, forumu kem gözlerden korumaktır. Kitap paylaşımı yaptık. Bu kitapların bir kısmı sahafların elinde karaborsaya düşmüş kitaplarken, diğer kısmı da yayıncılarca dağıtımı süren kitaplar. E-kitap biriktirirken, hangisinin karaborsa hangisinin piyasa olduğunu tespit etmek güç. Gönül isterdi ki herkes faydalandığı e-kitapların kendisini satın alsın. Hatta bunu, konu başında tavsiye etmek, yasal bakımdan da iyi olabilir. (Aramızda hukukçu varsa ellerinden öpüyoruz :)).

Kitap linkleri dışarıdan erişilebilir olduğunda, arama motoru ile bu linkler keşfedilebilir oluyor. Üstelik hipermetrop efekti arama motorlarını engellemediği gibi bazı tarayıcılarda da çalışmıyor. Bu da kitap arşivlerini tehlikeye sokabilir. Bir veya birçok kitabı silmek zorunda kalabiliriz veya Yandex hesaplarımız kapatılabilir. Ayrıca forum ve sahibi bir takım yasal yaptırımlara maruz kalabilir. Gayretimiz bundan. @Witch @Apotheous

İnternette birçok e-kitap paylaşım platformu var. Siteler, forumlar, gruplar, bloglar... Lakin bu platformlarda, arada tıkla kazan benzeri reklam izletme linkleri, ücretli dosya barındırma, bekletmeli indirme gibi engeller var. Sitelerde kaybolmadan zahmetsiz kitap erişimi sağlayacağı için, kitap arşivi paylaşımı benim için önemli. Diğerlerinin de aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. (Öyleyse bir :love: alırım :) )

Apotheous

Çaylak
12 Ocak 2020
614
1,532
93
@maske Kankam hukuk mukuk bunlar sıkıntılı işler konuyu silerim valla. :D Ne olup biteceğine karar verin çözelim. Facebook grubundan güzel kitaplarda araklamıştım. Paylaşacağım onları da.

Esinti

Büyücü
10 Nis 2020
950
2,996
93
Aşılamayacak güvenlik diye bir şey yok zaten beyler. Ayrıca dedikodu saklamak içinde siber güvenlik uzman kiralamamıza gerek yok.
Benim yazdığım dalga geçmek gibi görünmesin. Güzel olduğunu belirtmek ve tam tersi okunabildiğini söyleyip bilgilendirmek niyetindeydim. Nasıl oluyorsa olsun benim için hiç sıkıntı değil.

• Like
Tepkiler: Syka
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler