Birinin öleceğini önceden sezmek

Loki

Yeni Üye
18 Ocak 2021
5
8
3
Size hayatım boyunca anlam veremediğim tesadüflerden bahsedeceğim. Tesadüf diyorum çünkü bu tarz mistik, okültistik olaylara pek inanan biri değilim. Bu aralar ilgimi çekmeye başladı.
Henüz 13-14 yaşlarımdaydım ve ailecek televizyonda yayımlanan "Kim Milyoner Olmak İster" programını izliyorduk. Anneme Kenan Işık'ı gösterip "anne, bu adam ölmemiş miydi?" diye sordum, o da "yoo, ne alaka?" tarzı bir şey dedi. "Ben öldü diye biliyordum." dedim. Gerçekten de bilinçaltımda o adamın öldüğünü biliyor gibiydim. O günün gecesi rüyamda o adamın bir sedyede ölü halde yattığını gördüm. O günler aslında bunun pek etkisinde kalmamıştım fakat bu olayı yaşadığımdan 1-2 hafta sonra o adamın beyin kanaması geçirip, bitkisel hayata geçtiğini öğrendiğimde resmen şoke olup annemin yanına koşarak ona bu haberi vermiştim. O günden beri bu olaya hiç bir anlam yükleyemedim.
Bunun dışında yaklaşık 5-6 aydır beni inanılmaz rastgelişler kovalıyor. Örneğin bir müzik dinliyorum, tam o müzikten kopup gerçek dünyaya döndüğümde, bir anda gerçek dünyada, müzikte geçen ve normalde pek kullanılmayan bir kelimeyi kullanan birini görüyorum. Örneğin şarkıda "anahtar" kelimesi geçiyor, tam o sırada arkada annem bugün evden çıkarken anahtarı almayı unuttuğunu anlatıyor vs. Veya arkada televizyon açıkken televizyondan bağımsız şekilde arkadaşıma bir şey anlatıyorum ve tam o an benim kullandığım cümlenin neredeyse tıpa tıp aynısı televizyondaki dizide vs. görüyorum. daha bugün, yapımcısı Farazi & Kayra olan bir şarkıyı dinledim ve sonrasında şarkıyı kapatıp youtubedan ders videosu izlemeye başladım, videodaki hoca yaklaşık 3-4 sn geçtikten sonra anlatımında "farazi" kelimesini kullandı. Bu ve bunun gibi bir sürü tesadüfler beni bu tarz mistik olaylar açısından şüphelendiriyor.
Bu Kenan Işık olayına ve yaşadığım aşırı tesadüfi olaylara ne diyebilirsiniz?

• Like
Tepkiler: Syka ve Yekta

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
799
2,298
93
İzmir
Size hayatım boyunca anlam veremediğim tesadüflerden bahsedeceğim. Tesadüf diyorum çünkü bu tarz mistik, okültistik olaylara pek inanan biri değilim. Bu aralar ilgimi çekmeye başladı.
Henüz 13-14 yaşlarımdaydım ve ailecek televizyonda yayımlanan "Kim Milyoner Olmak İster" programını izliyorduk. Anneme Kenan Işık'ı gösterip "anne, bu adam ölmemiş miydi?" diye sordum, o da "yoo, ne alaka?" tarzı bir şey dedi. "Ben öldü diye biliyordum." dedim. Gerçekten de bilinçaltımda o adamın öldüğünü biliyor gibiydim. O günün gecesi rüyamda o adamın bir sedyede ölü halde yattığını gördüm. O günler aslında bunun pek etkisinde kalmamıştım fakat bu olayı yaşadığımdan 1-2 hafta sonra o adamın beyin kanaması geçirip, bitkisel hayata geçtiğini öğrendiğimde resmen şoke olup annemin yanına koşarak ona bu haberi vermiştim. O günden beri bu olaya hiç bir anlam yükleyemedim.
Bunun dışında yaklaşık 5-6 aydır beni inanılmaz rastgelişler kovalıyor. Örneğin bir müzik dinliyorum, tam o müzikten kopup gerçek dünyaya döndüğümde, bir anda gerçek dünyada, müzikte geçen ve normalde pek kullanılmayan bir kelimeyi kullanan birini görüyorum. Örneğin şarkıda "anahtar" kelimesi geçiyor, tam o sırada arkada annem bugün evden çıkarken anahtarı almayı unuttuğunu anlatıyor vs. Veya arkada televizyon açıkken televizyondan bağımsız şekilde arkadaşıma bir şey anlatıyorum ve tam o an benim kullandığım cümlenin neredeyse tıpa tıp aynısı televizyondaki dizide vs. görüyorum. daha bugün, yapımcısı Farazi & Kayra olan bir şarkıyı dinledim ve sonrasında şarkıyı kapatıp youtubedan ders videosu izlemeye başladım, videodaki hoca yaklaşık 3-4 sn geçtikten sonra anlatımında "farazi" kelimesini kullandı. Bu ve bunun gibi bir sürü tesadüfler beni bu tarz mistik olaylar açısından şüphelendiriyor.
Bu Kenan Işık olayına ve yaşadığım aşırı tesadüfi olaylara ne diyebilirsiniz?
İnsan bazen böyle şeyleri sezebiliyor ya da tesadüfi bir şekilde olaylar üst üste gelebiliyor. Bu sizin bir kelime söylemeniz akabinde televizyonda da aynı kelimeyi duymanız olayını çok yaşıyorum. Hatta annem de çok yaşıyor. Mesela "Bitti ya.." deyince ekrandan "bitti" sesi gelmesi ya da yarım bıraktığım cümleyi tamamlaması gibi şeyler yaşıyorum. Son bir yıldır falan iyice sıklaştı bu durum. Hatta ilk zamanlar korktum bile, şimdiyse bu tip tesadüflerde sadece gülüp geçiyorum. Sadece bana özgü olmadığı apaçık belli olan bir durum olduğunu fark ettim çünkü. Ama bu tip denk gelişlerde bir acayip hissediyor insan, sanki dinleniyor ve izleniyormuşuz gibi... Ekşi'de bunun başlığını bile açmışlar: okunan kelimenin aynı anda televizyonda söylenmesi - ekşi sözlük (eksisozluk.com). Demek ki yaşayanlar var.

• Like
Tepkiler: DAİMON

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
799
2,298
93
İzmir
Benim de bazen kimin boşanacağını, kimin öleceğini, kimin çocuğunun kız olacağını aylar öncesinden bildiğim oldu. Mesela babaannem görünürde çok sağlıklıydı, kendi işini kendi yapardı ama dedem vefat ettikten sonra onun gözlerinde ölümü gördüm, nasıl anlatsam bilemiyorum ki... Sanki artık ölümü istiyor ve ölüme hazırlanıyor gibiydi, sanki etrafında ölüm bir bulut gibi geziyor gibiydi.. Böyle hissettim. Ölümünden 1 yıl kadar önce, daha babaannem yatağa bile düşmemişken "babaannem ölecek" dedim bizimkilere. Sonra bir anda ayakları tutmaz oldu, tam yatalak olmasa da hareket kabiliyeti kısıtlandı, 1 yıl daha dolmadan bir anda yoğun bakıma aldılar ve bir anda vefat etti. Annem hala "Nasıl bildin?" diye sorar. Sadece hissettim.
Bir arkadaşım hamileydi, ultrasonda doktor erkek gibi görünüyor demiş ben ısrarla "kız o bebek" dedim kız çıktı. Hamile kalmadan önce de kızı olacak diyordum gerçi.

Velhasıl kelam bu tip şeyler aslında tahmin edilebilir şeyler, o an odaklanıyor ve belki de yakın geleceği seziyoruz. Yanılma payı da var elbette. İnsan bazen çeşitli alametlerden yola çıkarak tahminde bulunuyor, bazense tamamen içine doğuyor sanırım.

Loki

Yeni Üye
18 Ocak 2021
5
8
3
İnsan bazen böyle şeyleri sezebiliyor ya da tesadüfi bir şekilde olaylar üst üste gelebiliyor. Bu sizin bir kelime söylemeniz akabinde televizyonda da aynı kelimeyi duymanız olayını çok yaşıyorum. Hatta annem de çok yaşıyor. Mesela "Bitti ya.." deyince ekrandan "bitti" sesi gelmesi ya da yarım bıraktığım cümleyi tamamlaması gibi şeyler yaşıyorum. Son bir yıldır falan iyice sıklaştı bu durum. Hatta ilk zamanlar korktum bile, şimdiyse bu tip tesadüflerde sadece gülüp geçiyorum. Sadece bana özgü olmadığı apaçık belli olan bir durum olduğunu fark ettim çünkü. Ama bu tip denk gelişlerde bir acayip hissediyor insan, sanki dinleniyor ve izleniyormuşuz gibi... Ekşi'de bunun başlığını bile açmışlar: okunan kelimenin aynı anda televizyonda söylenmesi - ekşi sözlük (eksisozluk.com). Demek ki yaşayanlar var.
Yabancı bir kaynaktan "üçüncü gözün açıldığına dair belirtiler" başlığı altında "senkronizasyonların artması" diye bir madde okudum. Bu bahsettiğimiz şey olabilir mi?

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
799
2,298
93
İzmir
Yabancı bir kaynaktan "üçüncü gözün açıldığına dair belirtiler" başlığı altında "senkronizasyonların artması" diye bir madde okudum. Bu bahsettiğimiz şey olabilir mi?
Hiç bilmiyorum.. ama gerçekten ilginç anlar oluyor bu anlar. Herkes yaşıyor mu cidden merak etmeye de başladım. Şöyle Google Docs üzerinden anket oluşturup insanlardan doldurmasını rica etsek nasıl bir veri çıkar ortaya acaba?

• Like
Tepkiler: Elysion ve DAİMON
D

DAİMON

Guest
Hissi kable'l vukû kabilinden olaylar herkesin başına ömründe en az bir defa gelir.
Yalnızca maddesel bir varlık olmadıgımızın kanıtıdır. Görünenin ötesinde bir güce sahibiz. İnsan mükerrem bir varlık fakat değerinin farkında değil.
Ölümle ilgili benzeri bir hadiseyi teyzem yaşadı.
Babaannemin bu yaz ölüm haberini alır gibi olduk fakat gerçek öyle değildi. Dedem öldü zannedip babamı arıyor hemen gel diyor. Aile toplanmış biz tam yola çıkacakken, gelmeyin şu an kendine geldi vs dediler. Babaannem toparlandı.

Ama kaç gün sonra şehir merkezindeki teyzemi ziyarete gitiğimizde rüyasında nenemin vefat ettiğini görmüş iki hafta önce. Biz tedirgin olduk yakın zamanda vefat ederse diye çünkü teyzemin rüyaları genelde çıkıyor ama nenem altı ay oldu eskisi gibi iyi. O gün hastane dönüşü girdiği cihazlar yan etki yapmış ondan kendinden geçmiş, tabi ilk defa olunca...
Teyzem hissel olarak bir enerjiyi algılamış fakat gerçekler başka türlü gelişti, gördüğünüz gibi.

Rüya ile bu yüzden amel edilmemeli ya da hislere %100 doğru muamelesi yapılıpta vehim ve vesveseyle hareket edilmemeli. O yüzden şeriatta rüya ile amel edilmez.
Ne kadar isabetli olursa olsun yine de hislerin peşine takılmak, rüyaların ardına düşmek, totem gibi şeylerle vakit öldürmek doğru bir bakış açısı değil.
İnsan beyni somut gerçekler üzerinden hareket ettiginde daha doğru çalışır. Diğer türlü şeytanın telkinine daha açık hale geliyoruz.
Önemsememenizi tavsiye ediyorum.

Yazı, kelime türünden karşlaşmalarınız yine aynı kabildendir. İnternette zaten izleniyoruz ama TV de ya da kitapta ya da arkadaşlar bahsederler vs. Bir şeyin peşine bilinçaltımızda ne kadar düşersek onlar o kadar ayagımıza kendiliginden gelirler. Sizin beyin bu konuda güzel şartlanıyor demek ki... Başkalarına nasıl üç kagıt yaparım, milleti nasıl tongaya düşürürüm, kandırırım işimi nasıl hallederim, nasıl para kazanırımı düşünseydiniz o zaman onlar ayagınıza gelirdir. Ya da daha alengirli işlerde büyük balık peşine düşseydiniz onlara kafa yorsaydınız emin olun o yönde gelişim saglardınız. Fikirler ve tevafuklar ona göre gelirdi.
Demek ki hayatınızda önem veridğnz şeyler bunlar. Ben kafa yapınızı, hayata bakış açınızı analiz ettim bile. Boşuna dememişler, insan dilinin altında gizlidir, diye. 🙂

Loki

Yeni Üye
18 Ocak 2021
5
8
3
Bir şeyin peşine bilinçaltımızda ne kadar düşersek onlar o kadar ayagımıza kendiliginden gelirler. Sizin beyin bu konuda güzel şartlanıyor demek ki... Başkalarına nasıl üç kagıt yaparım, milleti nasıl tongaya düşürürüm, kandırırım işimi nasıl hallederim, nasıl para kazanırımı düşünseydiniz o zaman onlar ayagınıza gelirdir. Ya da daha alengirli işlerde büyük balık peşine düşseydiniz onlara kafa yorsaydınız emin olun o yönde gelişim saglardınız. Fikirler ve tevafuklar ona göre gelirdi.
Demek ki hayatınızda önem veridğnz şeyler bunlar. Ben kafa yapınızı, hayata bakış açınızı analiz ettim bile. Boşuna dememişler, insan dilinin altında gizlidir, diye. 🙂
Ahahsah, siz demek ki psikoloji, insan okuma işinin üstüne pek fazla düşmemişsiniz ki beni hiç analiz edemediniz. Ömrüm boyunca burç, astroloji, mistisizm, ökültizm gibi meselelere hiç kafa yormadım. Hatta sürekli burç yorumları okuyan, tanıştığı birinin direkt burcunu soran insanlara da sinir olurdum. Sadece son dönemler bu tarz meseleleri fazlasıyla yaşadığım ve gözüme çarptığı için internete "parapsikoloji" yazıp karşıma çıkan ilk forumda bunu anlatma gereği duydum. İyi niyetiniz için teşekkürler fakat yazının sonuna kadar "bunları kime anlatıyor bu? benim bunlara bel bağladığımı mı sandı acaba" diye düşündüm. Anlayacağınız, hiç sandığınız türden birisi değilim. Bence evren bu tarz meseleleri karşıma, bu tarz meselelere fazla inandığım için değil, bu tarz meselelere hiç inanmadığım için çıkarıyor. "Olayın bu boyutu da var, inan." diye.

• Like
Tepkiler: injuredgeneration
D

DAİMON

Guest
Hatta sürekli burç yorumları okuyan, tanıştığı birinin direkt burcunu soran insanlara da sinir olurdum.
Neden sinir oluyorsunuz ki? Saygı duymayı öğrenin.
Olabilir bir başkasının önem veridiği bir mevzu sizin için anlamsız olabilir ama sinir olmanız, sinir oldugunuz konulardan daha anlamsız çünkü siz sizsiniz, başkası başkasıdır.

Sadece son dönemler bu tarz meseleleri fazlasıyla yaşadığım ve gözüme çarptığı için internete "parapsikoloji" yazıp karşıma çıkan ilk forumda bunu anlatma gereği duydum
Bana ise açıklamanız, gerek yok çünkü ilgilenmiyorum. ☺🙏

İyi niyetiniz için teşekkürler fakat yazının sonuna kadar "bunları kime anlatıyor bu?
Ben teşekkr ediyorum, adım Daimon, "bu" değil 🙏
benim bunlara bel bağladığımı mı sandı acaba" diye düşündüm.
Hayır, bilakis burası parapsikoloji sitesi, aşinayım böyle sorulara... Ama sanırım söylemek istediğimi ya ben anlatamadım yahut siz anlamadınız. ☺
Bence evren bu tarz meseleleri karşıma, bu tarz meselelere fazla inandığım için değil, bu tarz meselelere hiç inanmadığım için çıkarıyor. "Olayın bu boyutu da var, inan." diye.
Evreni okuyabiliyor olsaydınız bu sorularla parapsikoloji siteLERini doldurmazdınız. Yani sorun değil, bilgi paylaşıyoruz. Birbirimize faydalı olmaya çalışıyoruz en nihayetinde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Loki

Yeni Üye
18 Ocak 2021
5
8
3
Kafa yormak kötü bir şeymiş gibi lanse etmişsiniz sanki... Devamındaki açıklamalardan öyle anlıyorum
Neden sinir oluyorsunuz ki? Saygı duymayı öğrenin.
Olabilir bir başkasının önem veridiği bir mevzu sizin için anlamsız olabilir ama sinir olmanız, sinir oldugunuz konulardan daha anlamsız 🙂
Fark ettiyseniz "oluyordum, inanmıyordum" tarzı kelimeler kullandım, geçmiş zaman yani. İnsan okuma kadar, yazı okuma konusunda da beceriksizsiniz :D
Bana açıklama yapmanıza gerek yok. Çünkü ilgilenmiyorum. ☺🙏
Beni tamamen önyargınızdaki kalıba sığdırdınız, ben de bu kalıbı bozmak için kendimi tanıttım. İnsanların yapısını kendi düşüncenizle belirleyip, üstelik o insan kendini size tanıtınca da "ilgilenmiyorum" diyorsunuz :D Sizin beni tanımanıza gerek yok da ben sizi tanıyıp, ne kadar bağnaz olduğunuzu gördüm :D
Ben teşekkr ediyorum, adım Daimon, "bu" değil 🙏
Memnun oldum Daimon
Hayır, bilakis burası parapsikoloji sitesi... Böyle konular burada normal karşılanır.
Farkındayım, zaten beni bu konularla kafayı bozmuş biri olarak tanımlamış olmanızın sebebi de bu sanırım, burada yaşadığı her şeyi mistisizme bağlayan, sadece sezgileriyle hareket eden onlarca kişi vardır. Beni de onlardan biri sanmış olmanızı anlıyorum.
Evreni okuyabiliyor olsaydınız bu sorularla parapsikoloji sitelerini doldurmazdınız.
"Paranormal olaylar" başlığı altında, yaşadığım ve anlam veremediğim bir olayı paylaştım. Bundan daha normal ne var?
Yani sorun değil, bilgi paylaşıyoruz. Birbirimize faydalı olmaya çalışıyoruz en nihayetinde.
Ham bilgi aramanın yanında sorunlarla da ilgileneceksin ki o konuda ustalaş. 6 sene tıp okuyan insanların o kadar teorik bilgiye rağmen, doktor olmadan önce staj görüp bir süre sorunlarla ilgilenmesinin sebebi de bu. Benim parayla danışmanlık vermeme rağmen bunun öncesinde 3 sene boyunca bedava şekilde insanların sorularına cevap vermemin sebebi de bu. İnsanlara yardım ettikçe yeni sorunlara yeni çözümler bulup, yeni görüş açıları kazandım. (ki sen açtığım konuyla ilgilenmek zorunda da değilsin, cevap vermeden geçebilirsin)

D

DAİMON

Guest
Aramızda bir iletişimsizlik hali var. Vallhi nerden buralara geldik ben çözemedim ama önemli de değil. 😄🙏

Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler