Bioenerji ve Farkindalik

Starss

Büyücü
3 Nis 2020
658
2,771
93
Bioenerji hayat akımı, yaşam enerjisi, doğal enerji demektir

Çin tıbbında buna Çİ (yaşam enerjisi), Tibet ve Hindistanda Prana deniliyor. Bioenerji insan vücudunda ver herhangi bir canlı türünde var olan doğal bir enerjidir. Bütün evrene akan bir hayattır. Bioenerji, vücudun bir bütün olarak ele alıp uygulanır. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi bir bakıma vücudun enerjisine akort ve balans ayarı yapılmasıdır.

Yaşadığımız ortamda, yüksek performans, motivasyon, konsantrasyon, yaşam sevinci olması için bioenerji dengemizin mükemmel olması gerekmektedir. Sinir sistemimizin, doğadaki enerji dengesine uyum gösterir şekilde programlanmış olduğundan, dengenin bozulmaması için irademizin dışında reaksiyonlar gösterebilmektedir.

Ne yazık ki yaşadığımız ortam(hava kirliliği, hormonlu gıdalar, zararlı elektromanyetik dalgalar, ozon tabakasının delinmesi vs.) yaşam tarzımız(aşırı stres, dengesiz beslenme, spor yapamama) ve öfke, korku, üzüntü, gibi duyguları içimizde bastırmamız, enerji dengemizi ciddi şekilde bozabilmektedir.

Bu aşamada bedenimizin dili olan hisleri, duyguları çok iyi saptayıp bu saptadığımız şikayetlerin ana nedeni vücudumuzdaki bioenerji dengesinin bozulmasıdır. Bioenerjiyle, bu dengesizliği tekrar normal hale getirebilmektedir.
FARKINDALIK İÇİN BUNLARI HAYATINIZA EKLEYEBİLİRSİNİZ
  • Sabah uyanınca, bir süre yatakta oturun; Zihninizi boşaltın.
  • Dişlerinizi fırçalarken odaklanın; Diş fırçalarken yapmadığınız şey diş fırçalamaya odaklanmaktır. Farkındalığımızı geliştirecek harika bir ritüeldir. Diş fırçalamaya odaklanın başka hiç bir şey düşünmeyin.
  • Yemek yerken yemeğe odaklanın; Televizyon izliyoruz ve o sırada yemeği bitiriyoruz yada kafamızda hesaplar yapıyoruz ama bu farkındalığımızı azaltıyor. Yemek yerken yemeğin lezzetine odaklanın göreceksiniz. Çok daha keyifli olacak.
  • Yarım saat yürüyüş yapın; Zihninizi boşaltarak yarım saat yürüyüş yapın.
  • Çayı bir serenomiye dönüştürün; Çay içerken porselen bardak kullanın ve porselen demlikte çay demleyin. Bir çay içme saatiniz olsun ve bunu özel kılın.
  • Gideceğiniz yerlere yavaş yürüyün. İşe giderken biraz erken çıkın ve yolculuğun tadını çıkartarak gidin. Acele etmeden yürüyün.
  • Sessiz bir ortamda kitap okuyun. Farkındalığınıza iyi gelecek bir şeyde kitap okumaktır. Hayal dünyasına dalmak zıt görünebilir. Ama bu odaklanmak için büyük bir adımdır.
  • Şükredin; Hayatta size verilen şeyler için şükredecek farkındalığınızı arttırın.
  • Yarım saat odaklanmak için çalışın. Konsantrasyon çok önemlidir. Odaklanmak için mutlaka basit bulmacalar veya kolay faaliyetler uygulayın. Bir an içinde sadece bir görev yapın ve zihninizi sadece yaptığınız işe odaklanın.
Alinti

Yekta

Büyücü
22 Nis 2020
885
2,447
93
İzmir
Şimdi ortalıkta "Biyoenerji Uzmanı" ünvanıyla dolaşan bazı tırt şahsiyetler var. Biyoenerji yapıyorum diye insanlara varlıklar yoluyla birtakım çalışmalar yapıyorlar. Üstelik bir de bu çalışmalara İslam'la ilgili bazı ritüel ve duaları alet ediyorlar. Her alanda olduğu gibi bu alanda da uzmanlaşma şart diye düşünüyorum. Biyoenerji konusu üzerinde çokça araştırma ve pratik yapılması gereken bir konu bence. Merak ettiğim ve sizlerin de yorumunu da almak istediğim bir konu var: Sizce biyoenerji yoluyla şifa vermek mümkün müdür? Aktarılan enerji tümüyle enerji yollayan kişiye mi aittir? Bu enerjiye başka varlıkların parazit yapmayacağından nasıl emin olunuyor?

Starss

Büyücü
3 Nis 2020
658
2,771
93
Şimdi ortalıkta "Biyoenerji Uzmanı" ünvanıyla dolaşan bazı tırt şahsiyetler var. Biyoenerji yapıyorum diye insanlara varlıklar yoluyla birtakım çalışmalar yapıyorlar. Üstelik bir de bu çalışmalara İslam'la ilgili bazı ritüel ve duaları alet ediyorlar. Her alanda olduğu gibi bu alanda da uzmanlaşma şart diye düşünüyorum. Biyoenerji konusu üzerinde çokça araştırma ve pratik yapılması gereken bir konu bence. Merak ettiğim ve sizlerin de yorumunu da almak istediğim bir konu var: Sizce biyoenerji yoluyla şifa vermek mümkün müdür? Aktarılan enerji tümüyle enerji yollayan kişiye mi aittir? Bu enerjiye başka varlıkların parazit yapmayacağından nasıl emin olunuyor?
Insanin sudan ve parazit varliklarin ateşten yaratildigini dusunecek olursak bana gore iki farkli elementin bir araya gelmesi mumkum degil. Hangi su ateşi sondurmezki..
Ama musallatlari oldugunu soyleyen arkadaslarin yasadiklari tecrubeleri de yabana atmamak lazim.
Pratikle teori herzaman bir olmuyor..

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Merak ettiğim ve sizlerin de yorumunu da almak istediğim bir konu var: Sizce biyoenerji yoluyla şifa vermek mümkün müdür? Aktarılan enerji tümüyle enerji yollayan kişiye mi aittir? Bu enerjiye başka varlıkların parazit yapmayacağından nasıl emin olunuyor?
Biyo enerji yolu ile şifa vermek mümkün gibi gözükse de ben bunun sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kalıcı değil. Anahtarı sende değil. Kokain gibi tattırıyorlar ve sonraki seanslar için onların müptelası oluyorsun. Çünkü işe yarıyor annemden biliyorum 😄

Dış güdümlü hale getirecek hiçbir şeyden şifa umammak gerek. Hakiki şifa içte başlar. Doktor bile kanseri yenmeyi gerçekten isteyip istemediğini sorar senin tedavini ustlenmeden once. Yani içteki şifana bakar.

Dış şartlar senin iç şifanı keșvetmene yardım edebilir anca.

İnsanın iç huzursuzluklarının da, iç huzurunun da tamamı kendi girdilerine ve amellerine endexlenmiștir. Bu, Kuran ile gelen ve bugün psikoloji biliminin de temelini oluşturan bir ayettir. Kimse durup dururken hayata küsmez. (Kanser olmaz) Hayat adil bir enerjidir ama. Sana öyle hüküm verdi ise bunu kendin talep ettin demektir. Kendini sorgulamadan bir de üstüne şifa enerjisi basarsan kendi evrenini iyice gücendirmiș olursun.

Hakiki şifa, maddi manevi arınmak ve istiğfar ile gelir. Ama arınmamıș insan hem arınma yapma ihtiyacı duymaz, hem de psikolojik olarak huzur veren o sekene haline talip olur. Bunun için de enerjileri kullanarak bilinç altına süpürdüğü tüm pisliklerin ve tortuların üstüne bir de iyi hisler veren şeyleri satın almaya çalışır. Ama kendini arındırmadıkça ne yazık ki enerji ile gelen o mutluluk hissini bütün bilinç altı hızla tüketir ve arınmamıș bilinç altı kalıpları yeniden ön belleği ele geçireceği için yine huzursuz ve paradox duyguları celbeder. Bu senin için evrenin adil hüküm vermesinden başka birşey değildir aslında. Ama Sen de yeni bir seans alıp beynini yine uyușturursun ve bu böyle devam eder. Daha da bozarsin kendini anca.

Son düzenleme:
D

DAİMON

Guest
Merak ettiğim ve sizlerin de yorumunu da almak istediğim bir konu var: Sizce biyoenerji yoluyla şifa vermek mümkün müdür?
Çok çeşitli enerji kanalları ve yöntemleri var. Bu kanalların temsilcileri ve inanç sistemlerine dahil olan türleri de var.
Cevabım mümkündür.

Bu enerjiye başka varlıkların parazit yapmayacağından nasıl emin olunuyor?
Lakin tamda bunun cevabı kesinlikle şaibelidir.
Sırf bu yüzden akıl karı değildir.

Enerjiye aracı kılınan kanala yönelen varlıkların ve enerjilerin ne çeşit oldugu daima sır olarak kalır.

İslam da böyle saçmalıklara yer yoktur. Evet enerji vardır ama mürşid i kamillerin peygamberimize kadar bağlı oldugu emin bir kanalda vardır. İnancımıza göre peygamber Allah ın yeryüzündeki temsilcisidir. Ayetle sabittir ki alimler de peygamberlerden sonraki seçkin kimselerdir. Biz doğru kanal olan mürşidlerle manevi yolculuğa çıkarız başka bir yol aramaya lüzum yoktur. Doğru mürşid i bulmak için ise önce şeriatı bilmek gerekir. Her önüne gelene inanmak akıl karı değildir ki son vakayla bunun bir örnegini Türkiye de gördük.

Akıl akıl gel peşime takıl. Bir de devlet burada kontrol mekanizmasını devreye sokmalı.

• Like
Tepkiler: Yekta

ChaoticEnigma

Büyücü
30 Ocak 2021
484
402
63
Yaşadığımız ortamda, yüksek performans, motivasyon, konsantrasyon, yaşam sevinci olması için bioenerji dengemizin mükemmel olması gerekmektedir.
Katılıyorum.
Uyurken omurgam düz olacak ve yukarı şekilde bakacak şekilde yattığım zaman, yani direkt düz olarak yattığım zaman, uyandığımda rahatladığımı hissediyorum.
Sağa bakarak yatmak veya sola bakarak yatmak rahatlatmıyor.
Ama omurga düz pozisyonda, bakış açısı göğe doğruyken biyolojik enerji dengeleniyor.
Ve böylelikle vücut rahatlıyor.

Arada bir böyle yapıyorum, iyi geliyor.

• Like
Tepkiler: Absoluta Virtute

Absoluta Virtute

Büyücü
5 Eyl 2020
753
1,540
93
Biyo enerji yolu ile şifa vermek mümkün gibi gözükse de ben bunun sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kalıcı değil. Anahtarı sende değil. Kokain gibi tattırıyorlar ve sonraki seanslar için onların müptelası oluyorsun. Çünkü işe yarıyor annemden biliyorum 😄
Bu Reiki, bioenerji ve onun gibi "tarikatları" ilk çıktıklarında gerçekten yararliydi. Sonra çeşitli varlık tarafindan ele gecerilince. Artık varlık besleme haneleri olmuş durumda.
Kokain benzetmesi çok isabetli olmuş.

• Like
Tepkiler: Yekta ve Dennis

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Enerjinin kendi yasası var. Bunu anlamak istemiyoruz. Pozitif enerjiyi haketmen lazım. Haketmeden pozitif enerji kullanmak, onu çalmaktır. Enerji yasası enerji çalanları affetmez, hoșgörmez. Yaşama sevincinden tahsil eder bunu. Yaşama sevincin ile bedel ödersin. Sonra dersin bana yoga lazım, bana Reiki lazım, bana enerji yüklemesi lazım, yıldızım niye düşüyor diye.

Halbuki şükretmesini bilmedin. Ayetler de kanunlardır. Ne diyor ayette? Şükrederseniz attırırım. Nankörlük ederseniz azabım şiddetlidir. (ayet)

Şükretmek, değer kadir bilmek çoğu zaman yaşama sevincini ikiye katlar. Gizli nankörlük enerjisini de daha yükselmeye başlamadan söndürür.

İnsanın içini en çok sıkan, bunaltan şey şükretmemektir. İnsan bazen öyle bir bilinç ile bakar ki aman yaaaa neyine şükredim der. Herkes daha çok para kazanıyor ben neyim var da şükrederim der ve gizli bir isyan enerjisi etkisi altına girer. İsyan enerjisi istop ettirici ve akımı sabote edici bir ederjidir.

İnsan şükretmenin nelere vesile olduğunu bilseydi, haksızlığa uğradığında bile şükrederdi.

Kısacası insan gizliden gizliye nankörlük bilinci ile hareket eder ve yaşama sevincini bir süre sonra yitirmeye başlar. Bunun getirisi ile reikiye vs yönelir. Halbuki şükretmeyi öğrenmen ve bozulan akışını toparlaman gerekirken, sen kaçak pozitif çalmaya devam edersin.

Ne yazık ki bunu da geriye kalan yaşama sevincin ile ödersin ve yorganın, Reikinin vs müptelası olursun.

Bunlar gerçeğe ulaștırmaz. Özellikle birisi size dışarıdan enerji yüklemeye bașladıysa artık kendi içinizdeki şifayı ıskaladınız demektir.

Absoluta Virtute

Büyücü
5 Eyl 2020
753
1,540
93
Yoga ama öyle değil. Enerjiyi jimnastiği ben de yapıyorum. Bu enerji kanalları sağlıklı ve temiz tutmakla ilgili.

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Yoganın temel amaçlardan biri de zihnindeki düşünce akışını keserek sıfır düşünce halini yakalamaktır. Düşünce akıșını keserek zihin melekesinden ruh melekesine çıkarsın. Zihin düşünce kalıplarını birbirine bağlayarak sürdürür kendini. Bir anı başka ana bağlar. Bunu da; düşünce, kuruntu, hayâl, fantazi, hırs, bitmeyen had bildirme isteği vs gibi otomatiğe bağlanmış kalıplara bașvurarak yapar. Tarzanın bir sarmașıktan bașka sarmașığa atlaması gibi zihin de bir düşünceden başka düşünceye atlar ve beyni gerektiğinden fazla meșgül ederek onu ağır vasıta haline getirir. Efkar kelime olarak fikir' in coğuludur. Fikir tekil. Efkar onun çoğulu. Yani fikirler demektir.

Efkarlı olmak demek zihninde durduramadığın birsuru fikrin dolașması demektir o yüzden.
Sıkıntılı ruh hallerine eskiler efkarlı olmak derlerdi.

Sanılanın aksine zihnini durdurabilmek çok zordur. Çünkü onu cinler de kullanır, bilinç altın da, hatta kontrol edemediğin bastırılmış duyguların da. İnsan, eğer yöntemini bilmiyorsa 10 saniye bile hiçbirsey düşünmeden duramaz. İlla aklına bir düşünce, bir hologram anı, ya da saniye sayıyorsa sayıların kabartması gelir ve zihnini şekiller veya renkler meșgül eder. Boşluğa odaklanarak durmak zihnin bilinçli olarak yapmak isteyeceği bisey değildir. Bu onun için hafıza kaybı anlamına geleceğinden illa bir anı, bir kuruntu vs ile kendini canlı tutmak seni uyarmak ister. Ama bilmez ki bu seni hayatta çoğu yerde yavașlatır hatta kilitler de...

İşte yoga düşünce akıșını kesmeyi öğretmesi ve böylece zihin bilincinden, ruh bilincine seni çıkarması yönüyle iyi bir tatbikattır.

Zihin doluluk sever. Ruh boşluk sever. Zihin evrenin dolu ve tutulabilir tarafını kullanırken ruh tüm evrenin gizli ve açık kanunlarını kullanır. Zihin ego ile alışveriş halindedir, ruh evren ile. Melekler ademin ruhuna secde ettiler zihnine değil. Adem elmayı yerken ruhsal kanalından çıktı zihin kanalına düştü. Şeytan da zihnini kolayca kodlayınca (yani tersten șartlayınca) elmayı yemek zorunda kaldı. Çünkü hisleri bulandı ve "acaba Allah benden birşey saklıyor da şeytan, Allahın sakladığı şeyi mi bana bildiriyor" dedi.

Bu zihinsel karışıklığa düşmek için ruhsal kanalının kapanması gerekiyordu ve kapandı da.

Zihin etkili bir silahtır ama zihin ile kozmik doğrulara ulașmak imkansızdır. Zihin 3. Boyutun sebep sonuç ilişkisini kavramak için vardır. Ruh ise 4b nin mantık ötesi kanunlarını bilir. Ona göre davranır.

Mesela karmik sistem mantıklı değildir. Babamın başlattığı şey bana niye etki etsin ki? Ama babanın yaptıkları senin sadece başlangıç şartlarını belirler. Sen 4b bilincine çıkamadıkça babanı suçlarsın. Babanı suçlamayı bırakmadan da 4b ye yukselemezsin. Yani kimin hayatta hangi katmanlara kadar yükseleceği ciddi anlamda muammadır. İbadetler yükselmeye yardım etseler de hiçbir garantileri yoktur. İbadet gündelik hayata kolayca dalıp gitmemeni sağlar ama. İbadetler olmasa insan yaşam telaşına öyle bir kapılıyor ki kimim neyim amacım ne burası nasıl bir alem merak bile edecek hali kalmıyor. Sistem o denli bloke ediyor seni...

Son düzenleme:
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler