Aykırı Sözler

ChaoticEnigma

Büyücü
30 Ocak 2021
484
402
63
Din, inanç ile halkı yönlendirmek için oluşturulmuş politik bir araçtır.
Din, inanç değil, inanç sömürüsüdür.
Tarih boyunca duaların gerçekliği görülmemiş ancak dinin yönetim sınıfına hizmet ettiği görülmüştür.
Ne yazık ki. Bende üzüldüm öğrenince.
Dualarım vardı, hayallerim, umutlarım ve inancım.
Ancak din sadece inanç sömürüsünden ibaretmiş.
Artık dinden ve din tüccarlarından o kadar iğreniyorum ki...

ChaoticEnigma

Büyücü
30 Ocak 2021
484
402
63
İğrenmek yerine, anlamaya çalışmakta fayda var. Herkes kendi yolunda ilerliyor. Becerebildigi kadar.
Negatif negatifi davet eder.
Saldırıyı yapan bu din tutkunu taraftarlar ve din tüccarları.
Herkesin kendi kararını özgürce, sorun çıkmadan verebileceği bir dünyada değiliz.
Bana saldırırlarsa bende saldırırım.

Dennis

Büyücü
26 Nis 2020
2,419
5,789
113
Esasında yeryüzünde dinler hiç olmasaydı mesele kökten mi çözülürdü? Biraz geniş düşündüm de,

Din olmasaydı, bugünkü din tüccarı belki insan tüccarı olacaktı, belki başka güzel duyguların tüccarı olacaktı. Mesela İslamdan önce putlar vardı, put tüccarlığı revaçta idi. Yarın yapay zeka heryeri ele geçirir de onun bile tüccarı kimse o zaman anlarız artık mesele çözülüyor mu çözülmüyor mu... bir zaman gelecek sırf soluk alıp veriyoruz da önemli insanların havasını kirletiyoruz diye bakteri gibi kabul edileceğiz.

Tüccar her devirde tüccardır. Onun için sömürmek esas. Bugün elma tüccarı olur, yarın altın tüccarı, öbür gün din tüccarı...

Din olmasaydı da ego denen kavram yine aktif rol oynayacaktı, çıkar çatışmaları olacaktı. Sadece arkasına sığınılacak argümanlar değişecekti. Ama mekanizma aynı kalacaktı.

Zannetmeyin ki "benim egom senin egona tahammül edemiyor" diye kavgalar çıkardı. İlla bir kisve oluşturulur ve o dönem için en güçlü ve bütünkeștirici değerler hangileri ise o değerler üzerinden bu çekişme sürer giderdi.

Son düzenleme:
Adblok Algılandı

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır Teşekkürler